slide004.jpgslide005.jpg


Pískomil 2021-2022

Tak zase dvouletka. Sorry, ale mě víc baví lízt. Ale nakonec je docela zajímavý se občas podívat do databáze. Za ty dva roky přibylo deset registrovaných (na 210), čtyři lezci (na 75) a tři Pískomilové. Loni to byl Honza Smejkal a letos Roman Živný a Háček.Tímto jim gratuluji ke splnění podmínek k udělení "titulu". K těm, kteří mají něco vylezeného, přibyla jedna lezkyně a kdo mě hodně potěšil, to byl Ťuk, který se zaregistroval a má našlápnuto na pět oblastí.

Takže k dnešnímu dni je 17 Pískomilů a 5 extra Pískomilů se splněnými podmínkami. A 55 otevřených oblastí.

Teď už jen krátce k mému působení během těch dvou sezón. Vlastně jen jedné, protože loni nedopadla ani jedna oblast. Ale letos se podařily dvě parádní a ne zrovna lehké. Hřensko s Jiříkem byla, za mě, jedna z nejnáročnějších oblastí. Dlouhé přesuny, délka cest a orientace v terénu skutečně prověří. Já tu lezl poprvé, tak naplánování bylo na Jiříkovi, který nic nepodcenil a přípravě věnoval nějaký čas, sice už před dvěma lety, tak neměl vše v čerstvé paměti, ale přesto jsme zabloudili jen jednou. Zhruba v půlce, kdy jsem zapytlil Starou cestu od Krombholze na Pravčickou jehlu a tím ztratil možná hodinu času, začínám pochybovat o úspěšnosti našeho snažení. Nicméně to dopadlo, i když na poslední cestě, kterou vyváděl Jiřík, jsem už měl na sedáku připnutou čelovku. A to jsme samozřejmě vstávali za tmy. No, měli jsme kliku, hořet začalo čtrnáct dní po tom.

Měsíční údolí na Kozákově s Háčkem bylo zároveň otevřením nové oblasti. Že to nebude zadarmo jsem věděl, ale i tak překvapila. Hned druhou cestu, kterou si vybral Háček (VIIb), jsme si nemohli započítat, jelikož jsme si nevšimli, že je na stejný masív. Klasa je tu velice rozdílná, takže i čtyřka může skrývat obtíže vyskytující se v sedmbé. Naopak to neplatí :)  V paměti mi uvízly dvě Háčkovi hlášky:" Kdybych tady byl normálně, tak tohle vůbec nelezu" a když už jsme byli v druhé půlce: "Kdybych tady byl normálně, tak už se na to vyseru". Zdá se mi to jako poměrně výstižná charakteristika pískomila.

Lezení zdar!        Iwoš 


<< Zpět