slide008.jpgslide009.jpg


Pískomil 2015

Tentokrát jsem nechal zhodnocení sezony na Jiříkovi. Tak pěkné čtení a dobré lezení a podmínky v dalším roce.

Iwoš

 

 

ČESKÝ PÍSKOMIL 2015


Sezóna 2015 je minulostí, ať žije sezóna 2016! Ta nám ledva začala, tak ji necháme slibně se rozjíždět a trochu se poohlédneme po té loňské.

Minimálně co se lezeckých podmínek týká, byl rok 2015 velmi příznivý, počtem lezeckých měkko-pískovcových dnů nadprůměrný. Někdo může namítat, že se v tom vedru nedalo lézt. Dalo. Pro milovníka pískovcového lezení je důležité pouze jedno kritérium – suchá skála. Vše ostatní jsou alibi.

Podíváme-li se na dění v obci pískomilné a trochu zabilancujeme, dá se říci, že byl tento rok úspěšný a je potěšující, že počty oblastí, lezců, i jejich splněných pískomilů, pomalu, ale jistě stoupají. Konkrétní čísla vypadají následovně. Přibylo 5 nových oblastí, jmenovitě Skály u Svojkova, Příhrazská údolíčka, Jetřichovice, Oybin (již druhá oblast nacházející se za hranicemi našeho rodného pískoviště) a Klokočí. Mohlo by se zdát, že celkový počet 39 oblastí, se musí nutně blížit konečnému číslu a tím pádem už nebude co dělat. Není tomu tak. Možností k otevírání nových oblastí je pořád dost, stačí se malinko rozhlédnout. Počet lezců se zvedl o 2 na 55, pískomil přibyl 1, takže už jich je 8. Největší apgrejt zaznamenal Radek Morávek, který ke svým 10 splněným oblastem přidal dalších 5 a letos ho jistě nemine titul Extra pískomila. Iwoš přidal 3 oblasti a má jich celkem 25, Bojsa se se 3 dostal na 19, Vilda získal 3 a na titul mu chybí 1, což letos zajisté dá. Jedna schází i Sámovi, který má též našlápnuto. Moje maličkost se připočítáním 5 dostala na cifru 32. No a pak tu máme lajdáky Míšu Raichla, který má splněno ve 4 oblastech, avšak zapsanou jednu a Koskiče, který je na tom dost podobně. Možná je těchto salámistů povícero, o tom však nemám povědomí. Snad se přemůžou a podělí se o své výkony s ostatními a vylepší tak celkovou statistiku.

Teď už to venku začíná vypadat jako skoro normální zima, tak si pojďme užít zimních radovánek, než nám v plné síle vypukne nová, doufám, že úspěšná, sezóna.

Přeji všem hodně lezeckých úspěchů, zážitků, pohody ve skalách a fajn lidi kolem sebe.


Lezbě zdar,


Jiřik


<< Zpět