slide002.jpgslide003.jpg


Pískomil 2012

Pískomilná sezona 2012

Tak tuto sezonu bych hodnotil jako úspěšnou a potvrzuje, že „pískomil“ se stává oblíbenou a vyhledávanou kratochvílí. Asi pěti lezců.

Nicméně tito „tahouni“ lákají další a další spolulezce (někdy by se dali nazvat i oběťmi) a navštěvují nové oblasti, kde „pískomil“ ještě nepůsobil. Loni byly úspěšně splněny podmínky v rekordních dvaadvaceti oblastech, přibylo osm lezců (celkem 36) a jeden získal „titul“ Český pískomil (celkem 5) za splněných pět oblastí. Dva, „Jiřík“ a „Kendy“ mají našlápnuto na extra desítku a letos je medaile tutově nemine. Mě udělal radost „Špek“, když mi dovolil ho zaregistrovat a zapsat mu oblast, protože on se s počítačem moc nekamarádí.

Co se týká mé přímé účasti, absolvoval jsem Labák s Kendym a Drábovnu s Jiříkem. Pokus jsme dali i na Bišiku, ale tam už jsme byli pozdě a vše bylo navlhlé, tak po několika cestách jsme usoudili, že to necháme na jindy. Jinak Labák s Drábovnou, přesto, že to jsou úplně rozdílné oblasti, co do vloženého úsilí byly pro mě naprosto srovnatelné. O Labáku psal Kendy a na Drábovně byl největší zážitek hledání věží v borůvčí. Ale unavený jsem byl z obou oblastí stejně.

Tak to je asi tak vše. Ať se v následující sezoně daří a kdo bude mít chuť, nechť si lezení zpestří nějakým tím „pískomilem“.

Zdraví  Iwoš


<< Zpět