slide007.jpgslide008.jpg


SEZONA 2011

Krása nesmírná! Objevil se další extra pískomil, ale o tom později. Nejprve holá fakta. Zaregistrovaných je 122, lezců 27, pískomilů 4, z toho 2 extra.

Lezlo se v deseti oblastech. Jedenáct lezců. V dubnu dvě dvojky na Prachově, po jedné na Ostaši,  Křižáku a v Dubských. V květnu Příhrazy. Červen tradičně propršel. V Červenci dvakrát Ádr. Srpen Dubský a podzimní počasí bylo tentokrát excelentní a vydrželo dlouho, takže v září jedna Hrubice, v říjnu Drábky a v listopadu levý břeh Labského údolí.

Dokonce se mi poštěstilo potkat jednu dvojku při lezení pískomila na Křižáku a pak mě  ještě potěšil Bojsa, když 11.11.11 vylezl se Špekem 11 cest a nelenil mi hned po slanění zavolat, že má hotovo a splnil poslední oblast na extra pískomila. To byl nádherný podzimní den a zpráva mě zastihla na úbočí Kozích hřbetů, když zrovna mizelo slunce za obzorem. To si budu pamatovat.

Jak je vidět, tak Pískomil má za sebou pět let a stále se o něj zajímá část lezecké komunity. Část, která má vylezeno, se z důvodů známých jen jim, nezaregistrovala, ale protože některé z nich znám, tak je sleduji bystrým okem a neuniknou:). Jistěže by mi udělali radost, kdyby překonali odpor k internetu, hromadným akcím, popřípadě, ke mě a šli se svou kůží na trh, ale s tím nic nenadělám, takže děkuji těm, kteří to udělali a těším se na lezení a setkání v následující sezoně.

Z beznadějně zasněžených Krkonoš Vás zdraví     Iwoš


<< Zpět