slide007.jpgslide008.jpg


Sezona 2010

    Tak po čtyřech letech mohu konstatovat, že se z pískomila nestala žádná masová záležitost a věnují se mu více mémě ortodoxní pískaři, což určitě skalám vyhovuje a prospívá. Loňská sezona co do počtu dní, kdy se na písku bez problémů dalo, patří určitě k těm horším, ne-li nejhorším. Přesto se našlo pár lezců, kteří dali přednost kvantitě před kvalitou a obětovali den, či víc Pískomilovi. (ale jestli to mají jako já, tak to oběť nebyla)

Loni se podařilo získat Pískomila zkušenému lezci ze Skaláku M.Bojsovi Dědkovi. Mě se povedlo dolézt, díky Frantovi Čepelkovi a Bojsovi, extra desítku a obě oblasti jsem si užil. Hlavně v Dubských to byl nezapomenutelný zážitek, pro neznalost terénu, liduprázdno a klíšťata. Dvojka Radek Exnar a Milan Škop se pískomilnému stoupání opravdu věnovala a vylezla během sezony čtyři oblasti, tak očekávám, že jim co nevidět budu moci pogratulovat. Jednu oblast vylezl i Horácio, který bohužel, kvůli tragické události, už Pískomila nikdy nedokončí.

Na závěr jen tolik. Doufám, že letošní rok bude, co do počasí příznivější a půjde stoupat, co hrdlo ráčí. Budu rád, když si dalších pár lidí zkusí Pískomila odlovit, a ti, co už něco mají budou pokračovat. Pro někoho je to možná limitní záležitost a výzva, pro druhého pohodovka, ale v každém případě je to zpestření lezeckého života. 

Zdraví a naviděnou ve skalách

                                                             Iwoš


<< Zpět